TUK (Tekniknokta Uzaktan data Kurtarma)


Başvuru yapmak için tıklayın


Tekniknokta® Uzaktan Data Kurtarma ™ (TUDK ™) hızlı ve güvenli veri kurtarma için geliştirdiğimiz özel bir yöntemdir. TUDK sayesinde veri kurtarma, bilgisayarınız ve Tekniknokta’nın sistemi arasında güvenli bir bağlantı aracılığıyla uzaktan gerçekleştirilir.

Tekniknokta Acil Destek Ekibi tarafından sağlanan hizmetimiz olan Uzaktan Veri Kurtarma; Sorununuzun aciliyetine göre en uygun hizmeti size sunar. Prosedür ise laboratuvar hizmetleri için kullandığımız işlemlere benzer şekilde yapılmaktadır: tarafınıza atadığımız özel mühendisimiz, cihazınızın durumunu değerlendirmek ve analiz etmek için uzaktan cihazınıza bağlanıp, verilerinize neden ulaşamadığınızı tespit edecek ve sorun ile ilgili tanı koyacaktır.

Mühendisimiz sistem taraması neticesinde, kurtarılabilir dosyaların bir listesini size iletir. Analiz aşaması son derece önemlidir. Çünkü çoğu zaman verileri medyanızdan çıkarabilmek için sadece bir şansınız vardır. İşlem sonunda eğer onay verirseniz datalarınız uygun olan medya ortamına aktarılır.
Talep halinde gizlilik sözleşmesi imzalanır.

Kargo Gerekmiyor


Tekniknokta Uzaktan Veri Kurtarma, fiziksel bir arızası yok ise medyanızı göndermeye gerek kalmadan laboratuvar kurtarma prosedürünün kalitesini sunar: Tek bağlantı Internet bağlantısıdır. Bu da verilerinize daha hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlar.

NAS, SAN ve RAID sistem kurtarma için ideal yöntem


NAS, SAN ve RAID sistemlerini etkileyen çoğu veri kaybı, yazılım arızasından veya biçimlendirilmiş sürücüler, silinen dosyalar ve yapılandırma hataları gibi insan hatalarından kaynaklanır. TUDK, sorunu çözmek için yukarıdaki tüm senaryolarda başarıyla kullanılabilir. TUDK ayrıca bozuk veritabanı dosyalarını geri yüklemek için en uygun çözümdür, ör. Microsoft® Exchange® Sunucusu, SQL® Sunucusu, SharePoint® Sunucusu, Oracle® Sunucusu vb.

Gizlilik ve güvenlik

Şifreli veri paketlerine dayandığı için Tekniknokta’nın TUDK yazılımı üzerinden iletişim tamamen güvenlidir. Ayrıca, müşterinin verileri ağa aktarılmadan kendi yerel bilgisayarında kalır. Tekniknokta her gün özel kişisel verilerle çalışır ve korunması için en sorumlu yaklaşımı benimser; müşterilerimizin verilerinin güvenliği ve gizliliği önceliğimizdir.tuk

Tekniknokta® Uzaktan Data Kurtarma ™ (TUDK ™) İşlemi Nasıl Yapıyoruz?

  • Yöntemin özel durum için uygun olması durumunda, tarafınıza özel mühendisimiz atanır
  • Müşteri, TUDK bağlantı sağlayıcıyı çalışan ve Internet’e bağlı bir bilgisayara indirir ve yükler.
  • Mühendisimiz müşterinin makinesine uzaktan bağlanır ve analizi başlatır. Teşhisin sonunda müşterimize, bir kurtarılabilir dosya listesi iletilir.
  • Müşteri, listenin içeriğini değerlendirir ve fiili kurtarma işlemine devam edip etmeme konusunda karar verir.
  • Müşteri tarafından yetki verildiğinde, TUDK mühendisimiz uzaktan kurtarma işlemini başlatır.
  • İşlem tamamlandığında, kurtarılan veriler yine müşteri cihazında teslim edilir.

Verilerinizi kurtarmaya başlayın!


Türkiye’de ilk ve tek uzaktan veri kurtarma yapan Uzman ekibimizle iletişime geçin.

Sayfa İçeriği