ONLİNE BAŞVURU İŞLEM TAKİBİ TEKLİF AL

Proİmha Güvenli İmha Vaka Çalışması

28Ekim

Proİmha Güvenli İmha Vaka Çalışması

Bu projede, Türkiye’nin en değerli finans kuruluşlarından biri olan müşterimiz tarafından 16.621 adet sabit disk için güvenli imha işlemi talep edildi. 

İmha hizmetinin profesyonel bir firmayla yapılması ve hizmet veren firmanın ISO 9001 belgesine sahip olması gerekiyordu. 

Müşterimizin talepleri arasında; tam güvenlikli nakliye, gizlilik sözleşmesi dahilinde personel tahsis edilmesi, hard disk imha sertifikası ve çevre dostu geri dönüşüm hizmeti yer alıyordu. 

Bu çalışma tam bir sorumluluk ve titiz sertifikalandırma işlemi ile gerçekleştirilmek zorundaydı. İki ayrı lokasyondan harddiskler teslim alınmalı ve tesiste imha çalışması yapılmalıydı.

İMHA SÜRECİMİZ

Yüksek güvenlikli kamyonetlerimiz ile finans kuruluşuna ait iki ayrı lokasyondan, kilitli konteyner vagonlarımız içerisinde harddiskler teslim alındı. Müşterimize firmamız onaylı ‘tehlikesiz atık taşıma formu’  teslim edildi. Her iki lokasyondan teslim alınan harddiskler aynı gün içerisinde imha tesisimize transfer edildi. Tartım işlemleri yapıldı.

Yüksek kırma kapasiteli mekanik öğütücü içerisinde parçalanarak imhası gerçekleştirildi. İmha işlemi sırasında video kayıtları alınarak bir usb bellek içerisine aktarıldı. İmha işlemi 2 gün sürdü.

Çeşitli marka ve modeldeki harddisklerin, tesis içerisinde güvenlik tedbirleri alınarak, tek tek seri numaraları barkod cihazları ile okutuldu ve veri tabanımızda kayıt altına alındı.

Yüksek kırma kapasiteli mekanik öğütücü içerisinde parçalanarak imhası gerçekleştirildi. 

İki gün süren imha işlemimizin tamamı video kaydına alındı ve müşterimize işlem sonunda teslim edilmek üzere bir usb bellek içerisine aktarıldı. 

İmha işlemi sonrasında oluşan tehlikesiz atıklar, geri dönüşüm tesisine teslim edilerek “geri dönüşüm” raporu alındı.

Başarılı imha sonrasında, finans kuruluşuna her iki lokasyon için ayrı ayrı sertifika düzenlendi ve imha görüntüleri ile birlikte teslim edildi.

Müşterimiz, 24/3/2016 tarihli ve 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve kişisel verilerin yok edilmesi yasasında belirtilen bütün işlemleri usule uygun yapıp kayıt altına alarak, bünyesindeki harddisklerin imhasında yasal uygunluğunu sağlamış oldu.

Yazar: Özge Çetiner  Tarih: 28 Eki 
  • guvenli imha, harddisk imha, imha, veri imha
  • Yorumlar 0

    Yorumlarınızı bekliyoruz