Bilirkişi Raporu Nedir?

Bilirkişi hakim veya savcının hukuki bilgisi dışında, çözümü uzmanlık, özel veya teknik bilgi gerektiren durumlarda başvurulan, o konunun uzmanı kişilere hukuki dilde verilen isimdir.

Bilirkişi raporu dava içerisinde bilirkişiye verilen dosya eklerindeki veriler soruşturmadaki kişi sayısı ve bilirkişiden talep edilen bilgilere göre değişiklik gösterir. Devletin atadığı bilirkişilerin raporları teslim edebilmesi için 90 gün süreleri vardır ve ortalama 45 50 gün içerisinde teslim işlemlerini gerçekleştirirler. Biz Tekniknokta olarak verilen materyalleri en kısa sürede analiz edip raporunu hazırlamak için her dava üzerine ekip olarak yoğunlaşıp farklı açılardan inceleyerek daha kısa sürelerde raporunuzu teslim etmeye çalışıyoruz.Verilecek imajların büyüklüğü ve içerisinde bulunan verilerin teknik yöntemler ile içeriğinde dosya tipinde değişiklik yapılmış olma ihtimali karşılık detaylı inceleme gerektirebilmektedir. Bu yüzden de raporlama sürelerimiz istenilen veriler ve gelen verilerin büyüklüğü ile doğru orantılı olarak değişmektedir.

Taraflar, genellikle uzman görüşü alma yoluna adli makamlar tarafından alınan bilirkişi raporunun iddia ettikleri ya da savundukları olayı desteklememesi durumunda uzman mütalaasına ihtiyaç duymaktadırlar.

Dileyen taraf, konusunda uzmanlığı bilinen herhangi bir kişi veya kurumdan dava konusu olayla ilgili olarak uzman mütalaası alarak, bu raporu dava dosyasına delil olarak sunabilir.

Bilirkişiye ihtiyacım var, alanında uzman bir firma ile çalışmak istiyorum diyorsanız doğru yerdesiniz.

 

Bilirkişi Raporu Örneği ve Formatı Nasıldır?

Bilirkişi raporumuzun giriş bölümü aşağıda verilmiştir. Detaylı bir şekilde bilgi almak için firmamıza uğrayabilir raporlama süreci hakkında bilgi alabilir, raporun örneğinin tamamını görebilirsiniz.

 

Bilirkişi Rapor Örneği
Örnek Bilirkişi Raporu Giriş Bölümü

Daha fazla bilgi alabilmek için iletişim bölümünden bize yazabilir, telefon numaralarımız üzerinden bize ulaşabilir veya firmamıza uğrayarak birebir bir görüşme ile bilgi edinebilir ve başvuru yapabilirsiniz .

 

Sayfa İçeriği