ONLİNE BAŞVURU İŞLEM TAKİBİ TEKLİF AL

Sürücülerdeki Fiziksel Hasar Nasıl Anlaşılır?

19Ağustos

Sürücülerdeki Fiziksel Hasar Nasıl Anlaşılır?

Fiziksel hasar; tıklama sesi, gıcırdama, dönüş sesi vs gibi birçok yönden kendini gösterebilir. Veri kaybını en düşük seviyede tutabilmeniz için:

• Zarar gören sabit sürücüyü veya sunucuyu sallamayın, vidalarını sökmeyin veya temizlemeyin – yanlış bir işlem veri kurtarma sürecini de riske atabilir

* DIY(do it yourself-kendin yap) videolarıyla çözüm üretmeye çalışmayın , diskin içini açmayın, elektronik kart üzerinde işlem yapmayın. Bahsettiğimiz bir çok işlem Veri Kurtarma laboratuvarlarında yıllarca süren eğitim, tecrübe, her soruna özel yazılımlar ve laboratuvar ortamlarında gerçekleştirilmektedir.

• Hasarlı görünen cihazı çalıştırmayı denemeyin.

• Bilgisayarı hemen kapatın – daha çok çalışması değerli verilerinizde kalıcı hasar oluşturabilir.

Chkdsk gibi komutlar çalıştırarak diski düzeltmeye çalışmayın, çoğu bilinçsiz müdahalelerde varolan dosya yapısı ve dosyalarınız kullanılmaz hale gelecektir.

• İnternetten indirdiğiniz basit kurtarma yazılımlarını kullanmayın, fiziksel sorun tiplerinde bu tür yazılımlar ile fiziksel problem daha çok artacaktır.

Yangın; Yangından hasar gören diski soğutucu gibi nemli ortamlarla temas ettirmeyin .

Sıvı teması, Su basması,Sel gibi afet durumları ; Asla ısı vererek veya oda sıcaklığında bekleterek sıvı temas hasarı olan medyayı kurutmaya çalışmayın. Oksitlenme her geçen dakika artacak ve geri dönüşü olmayan sorunlar doğuracakır. Doğru olan yöntem, medyayı veri kurtarma merkezine göndermeden önce nemden uzak bir yerde tutmalısınız.

Çağrı merkezimizden bilgi alabilirsiniz +902129161222. Tekniknokta uzmanları size her konuda yardımcı olmaya hazır!

Yazar: Özge Çetiner  Tarih: 19 Ağu 
  • harddisk, ssd, taşınabilirharddisk, verikurtarma
  • Yorumlar 0

    Yorumlarınızı bekliyoruz