siber güvenlik

Ransomware saldırıları günümüzde artan bir tehdit haline geldi. Ransomware, verilerinizi şifreleyerek erişiminizi engelleyen ve fidye talep eden zararlı bir yazılımdır. Ancak, ransomware saldırısına maruz kalanlar için profesyonel ransomware veri kurtarma hizmetleri sunulmaktadır.

Ransomware veri kurtarma uzmanları, saldırının türünü ve şifreleme yöntemini analiz ederek, verilerinizi geri almanızı sağlayacak stratejiler geliştirir. Uzmanlar, özel yazılımlar ve deneyimleriyle şifrelenmiş dosyalarınızın kilidini açmaya çalışır.

Ransomware veri kurtarma süreci, saldırının tespiti, etkilenen sistemlerin izolasyonu, şifreleme yönteminin analizi, şifre çözme araçlarının kullanımı ve verilerin geri yüklenmesi adımlarını içerir.

Ransomware veri kurtarma hizmetleri, hızlı tepki süreleri ve etkili çözümleriyle sizi veri kaybı felaketinden kurtarır. Uzmanlar ayrıca saldırının kökenini belirleyerek güvenlik önlemlerinizin güçlendirilmesine yardımcı olur ve gelecekteki saldırıları önlemek için önerilerde bulunur.

Unutmayın, ransomware saldırısı durumunda panik yapmayın ve veri kurtarma uzmanlarına başvurun. Profesyonel bir ransomware veri kurtarma hizmeti, verilerinizi güvenli bir şekilde geri almanızı sağlar ve iş sürekliliğinizi korur.

Sunucularınız Hack’lendi, kişisel bilgisayarınızda dosyalar şifrelendi ya da sistemlerinize sızıp sizden fidye talep ediyorlar.

Sakin olun, ilk yapmanız gereken şey hiç bir müdahalede bulunmadan bir uzmana danışmak ve profesyonel yardım almak olacaktır. Veri kaybınızı engellemek ve sistemlerinizi yeniden çalışır hale getirmek için profesyonel hizmetlerimizi alabilirsiniz.

Ücretsiz analiz hizmetimizden faydalanmak istiyorsanız aşağıda bulunan formu kullanabilirsiniz.

  Bu form ile hemen bir ön analiz yaptırabilirsiniz

  SQL veri tabanım var
  PST dosyalarım var


  Express/Acil  hizmet yöntemimiz için lütfen sorunuz. 0212 916 12 22

  Kurtarım istediğiniz bilgisayarınıza format atmayınız, internet bağlantılarını kapatınız, mümkünse ilgili bilgisayarı kullanmayın (kapalı tutun) ve yanlış müdahalelerden sakınınız.

  İşlem öncesinde müşterimizden virüs ile bozulmuş/şifrelenmiş 3-4 örnek değişik dosya türlerinde (.encrypted, .ccc, .coot, vb. uzantılı şifrelenmiş) dosya talep ediyoruz. Yaptığımız çalışma sonrası ulaştığımız anahtar ile tüm dosyalarınızın kurtarımını sağlıyoruz.

   

  Çözüm sağlayabildiğimiz bazı Fidye Virüsü (ransomware) tipleri.

   

  • Cryptolocker (.enc, .encrypted vb.)

  • derp

  • coot

  • sıfrelendı

  • STOP(Djvu)

  • SyncCrypt

  • TrueCrypter

  • ZipLocker

  • DeadBolt

   

  Dilerseniz aşağıda bulunan yazılarımızdan fidye virüsü ile ilgili bilgi alabilirsiniz…

  Fidye Virüsünden Nasıl Korunabilirsiniz

  Mac ve LINUX fidye saldırılarına karşı güvenli mi?

  Cryptowall ransomware virüsü ve korunma yolları

  Ransomware Nedir?

  Bilgisayarlardaki dosyaları şifreleyen veya bilgisayarın kendisini şifreleyen ve şifreyi kaldırmak için para isteyen zararlı yazılımlara Fidye Yazılımları (Ransomware) deniliyor. Bu tür yazılımlar  gün geçtikçe yaygınlaşıyor. Öyle ki 2016 yılından beri en büyük bilişim güvenliği tehditlerinin başında da fidye yazılımları geliyor.

   

  Ransomware (Fidye yazılımı) bilgisayara nasıl girer?

  Şifreleme ataklarında genellikle küçük bir yazılım gayri ahlaki olarak  pishing(oltalama)  yöntemleri ile bir mail eklentisi olarak veya kötü amaçlı program içeren bir web sitesinin ziyaret edilmesi sonucunda bilgisayarınıza bulaşır ve tüm dosyalarınızı ve network üzerindeki bağlı olduğunuz bilgisayar ve klasörleri 256 bit  zorlukta bir anahtar ile şifreler ve çözüm için fidye ister.

  Günümüzde ise bu işlemi daha farklı yöntemlerle yapmaktadır. Önce kendine bir arka kapı oluşturur. Bunun için sisteminizde bulunan crackli yazılımlardan veya sisteminizde bulunan açıklardan faydalanır. Oluşturduğu arka kapı aracılığıyla sisteminize girer ve virüs engelleyici anti virüsleri devre dışı bırakır sonra fidye yazılımını sisteme yükler ve dosyaları şifreleyip size bir not bırakır.

   

  Sayfa İçeriği